Här kommer information om det som händer framöver i juni, juli och augusti. Här behöver vi hjälpas åt för att vi ska få ihop det.
Måndag 25/6 är träningen inställd då halva gänget spelar bortamatch mot Vinberg. Kom och titta om du vill!
Onsdag 27/6 träning som vanligt.
Måndag 2/7 träning som vanligt
Onsdag 4/7 sista träningen före sommaruppehållet. Tjejerna utmanar föräldralaget. Så föräldrar, ta på bekväma skor och kläder att spela fotboll i, för visst vågar vi anta utmaningen?! Förutsättningarna är precis som för tjejerna, att alla som vill får vara med. Det finns inget krav på att man ska kunna en massa. Vi gör det för att det är roligt och för att barnen uppskattar det.
Torsdag 5/7 ett gäng tjejer har anmält sig som bollkallar. Vi är tillräckligt många, tack för att ni anmält er tidigt.
Lördag 28/7 Flyersutdelning Inför Allsången på sta’n kl 10-12. Samling vid Inter Sport, anmälan via SportAdmin.
Måndag 30/7 Allsång på Vallarna. 8 st har anmält sig i god tid. Toppen, då har vi täckt vår del av bemanningen. Spelarna får gärna följa med. De brukar kunna sälja lotter.
Torsdag 9/8 Böljan Allstars möter TV-laget på Falcon Alkoholfri arena. Vi ska bemanna två kiosker och behöver vara 8 vuxna. Barnen får givetvis följa med. Anmälan via SportAdmin.
Måndag 13/8 träningen kör igång igen. Träning måndagar och onsdagar kl 18-19:30.
Med största sannolikhet drar matcherna igång 18-19/8.
Trevlig midsommar önskar
Magnus, Chris och Jennie